15.5. Tupatuen Juttutupa Olkkarilla

15.05.2025 - 15.05.2025 Kohtaamon Olkkari

Tupatuen Juttutupa – lämpöä, yhdessäoloa ja muistoja

Juttutupa on lämminhenkinen kohtaamispaikka ikäihmisille, jossa tärkeintä on yhdessäolo ja merkitykselliset hetket. Tule mukaan juttelemaan, jakamaan muistoja ja kuulumisia sekä nauttimaan hyvästä seurasta.

Juttutuvassa keskustellaan rennosti päivän asioista ja muistellaan menneitä – lapsuusmuistoista nuoruuden seikkailuihin. Aika kuluu kuin siivillä, kun jaetaan tarinoita ja kokemuksia, jotka tekevät elämästä rikasta.

Ohjelmassa on usein myös pieniä visailuja, jotka virittävät mielen ja muistot liikkeelle hauskalla tavalla. Tärkeintä ei ole tietää oikeita vastauksia, vaan nauttia yhdessäolosta ja aivonystyröiden lempeästä herättelystä.

Juttutupa tarjoaa paikan naurulle, kuuntelulle ja yhteenkuuluvuuden tunteelle – tervetuloa mukaan juuri sellaisena kuin olet!

© Askolan kunta 2025